انواع لیفتراک

انواع لیفتراک
انواع لیفتراک براساس سوخت هم طبقه بندی می شوند. البته بهترین لیفتراک نیز می تواند براساس برند مشخص شود. شما می توانید با اجاره لیفتراک، درآمد کسب کنید. امروزه خرید لیفتراک در برخی مواقع، موردی ضروری احساس می شود.
با خریداری لوازم جانبی لیفتراک می توانید در مواقعی که این ماشین صنعتی خراب شده به سرعت آن را تعمیر کرده و بسته های بزرگ و کوچک را به راحتی جابجا کنید. انواع لیفتراک براساس برند نیز می تواند مقوله مورد علاقه برخی از مدیران کسب و کارها باشد. از آن جایی که برخی از مدیران برندهای خارجی یا داخلی را ترجیح می دهند، به همین دلیل می توان برهمین اساس لیفتراک مورد علاقه خود را خریداری کنید.

انواع لیفتراک براساس نوع سوخت

انواع لیفتراک براساس سوخت به دو گروه دیزلی و برقی تقسیم بندی می شود. در این تقسیم بندی، نوع سوخت مصرفی لیفتراک باعث وجه تمایز آن ها نسب به همدیگر می شود. لیفتراک‌ها بر اساس نوع سوختی که مصرف می‌کنند، به دو دسته تقسیم می‌شوند.
 • لیفتراک‌ های الکتریکی (لیفتراک برقی)

این لیفتراک برقی با استفاده از باتری کار می کند. از این نوع لیفتراک معمولاً در محیط های صنعتی و انبارها استفاده می شود.

 • لیفتراک‌ های گازوئیلی (لیفتراک دیزلی)

این لیفتراک دیزلی با استفاده از سوخت گازوئیل کار می کند. از این لیفتراک ها می توان در حیاط کارخانه استفاده کرد.

انواع لیفتراک
آشنایی با انواع لیفتراک براساس سوخت

لیفتراک ریچتراک

انواع لیفتراک ریچتراک یکی از جدیدترین طبقه بندی ها به شمار می رود. این نوع لیفتراک دارای بازویی بلند است که به وسیله سیستم هیدرولیک به بالا و پایین حرکت کرده و به کاربر اجازه می‌دهد تا بار را به مکان های بالا برده و در محل مورد نظر قرار دهد.
علاوه بر این، راننده لیفتراک ریچ تراک می تواند به راحتی بارهای سنگین را به محل های مرتفع برده و به راحتی در محل قرار دهد.این خود مزیت بزرگی برای این نوع لیفتراک ها محسوب می شود. تقسیم بندی انواع لیفتراک براساس ریچتراک، نشان دهنده تنوع و گستردگی لیفتراک خواهد بود.
با دقت به تنوع و کاربرد این نوع لیفتراک ها متوجه می شویم که هر سال بر تنوع و کارایی این ماشین آلات صنعتی افزوده می شود. ریچتراک یک نوع لیفتراک است که با استفاده از بازوی بلند و قابل تنظیم، می‌تواند بارهای سنگین را به ارتفاعات بالاتر حرکت داده و در محیط‌ های بسته و بزرگ، مانند انبارها و فضاهای صنعتی از آن استفاده کرد.
انواع لیفتراک
انواع لیفتراک براساس کارایی

انواع لیفتراک براساس عملکرد

انواع لیفتراک براساس نحوه عملکرد مشخص می کند که هر ساله لیفتراک های متنوع و جدیدی طراحی و تولید می شوند.متناسب با نیازهای بازار می توان لیفتراک های جدیدتری را طراحی و تولید کرد. انواع لیفتراک را می توانید با تحقیق در اینترنت متوجه شوید. این قضیه به شما کمک می کند تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشید. یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد لیفتراک ریچ تراک، طول بازوی بلند آن است که به عنوان یک مزیت مهم در نظر گرفته می شود. بازوی بلند ریچ تراک می‌تواند بارهای سنگین را به محل های بالاتر حمل کند و اجازه می‌دهد تا کاربران بتوانند به راحتی بارها را به محل های مرتفع جابجا کنند. همچنین، لیفتراک ریچ تراک معمولاً دارای موتور قدرتمند، سیستم تعلیق و چرخ‌های بزرگ است که به آن امکان می‌دهد تا در سطوح ناهموار با سرعت و کارآیی بالا حرکت کند.
با توجه به قابلیت‌های منحصر به فرد لیفتراک ریچ تراک، این دستگاه به عنوان یکی از موارد مورد علاقه کارخانه داران و سایر صنایع شناخته شده است. انواع لیفتراک و تقسیم بندی براساس کارایی و عملکرد نشان دهنده عزم راسخ کارخانجات برای تولید لیفتراک های گوناگون برای استفاده در صنایع مختلف است.

خرید انواع لیفتراک بر اساس برند

انواع لیفتراک براساس برند می تواند تقسیم بندی دیگری باشد. همان طوری که می دانید کارخانه های بسیاری در سراسر دنیا، لیفتراک طراحی و تولید می کنند. هر چقدر که محصول با کیفیت باشد به همان اندازه می توان امیدوار بود که محصول به تعداد بالا به فروش برسد.
با توجه به برندهای مختلفی که در صنعت لیفتراک وجود دارد، انواع لیفتراک هم براساس برندها متفاوت است. به طور کلی برندهای معروفی همچون کاترپیلار، تویوتا،ییلدیز، کوماتسو و هیستر طرفداران و مشتریان زیادی در سراسر جهان دارند. در زیر تعدادی از انواع لیفتراک براساس برندهای معروف آورده شده است.
انواع لیفتراک
خرید انواع لیفتراک هلی

خرید و قیمت انواع لیفتراک هلی

 • لیفتراک هلی: لیفتراک سری G3، H3 و …

 • لیفتراک لانکینگ: لیفتراک لانکینگ مدل LG35D(T)

 • لیفتراک‌های کاترپیلار: لیفتراک‌های پرایدو،TH360B، و TH514C

 • لیفتراک‌های تویوتا: لیفتراک‌ های سری 7 و سری 8

 • لیفتراک‌های ییلدیز: لیفتراک‌ هایDC، GP و FG

 • لیفتراک‌های کوماتسو: لیفتراک‌ های سریBX50 و BX50Z

 • لیفتراک‌های هیستر: لیفتراک‌ هایH50CT، S50CT و J40XNT

انواع لیفتراک براساس برندهای ایرانی نشان می دهد که کارخانجات ایرانی نیز در این مورد دست به کار شده اند. این قضیه نشان دهنده عزم راسخ کارخانجات ایرانی برای تولیدات صنعتی است.

انواع لیفتراک براساس کارایی

از لیفتراک کانتر بالانس برای جابجایی بار در فضای بسته و به ویژه در انبارها و سوله های صنعتی استفاده می شود. با این نوع لیفتراک می توان بارهای سنگین را جابجا کرد. از لیفتراک کانتر بالانس در صنایع مختلف استفاده می شود.
این لیفتراک ها توانایی حمل بارهای سنگین را دارد و با کمک ماشین‌ آلات می توان بار را به مکان مورد نظر منتقل کرد. انواع لیفتراک را شما می توانید با مطالعه کاتالوگ محصولات کارخانجات مختلف متوجه شوید.
این کار به شما کمک می کند تا متناسب با نیاز خود، لیفتراک مورد نیاز خود را خریداری کنید. از لیفتراک‌های مجهز و پیشرفته برای جابجایی کالاها در انبارها و سایر صنایع استفاده می‌شود.
این لیفتراک‌ها به صورت خودکار تعادل لازم را حفظ می‌کنند تا بتوانند بارهای سنگین را با امنیت و کارایی بالا جابجا کنند. لیفتراک استکر، نوعی وسیله نقلیه صنعتی است که برای جابجایی کالا و مواد اولیه از یک مکان به مکان دیگر در فضای باز یا ساختمان های صنعتی استفاده می‌شود. لیفتراک استکر به منظور جابجایی، بارگیری و تخلیه محصولات و سایر مواد اولیه استفاده می‌شود.
در عین حال، از لیفتراک های استکر، برای حمل بار به محل های بالاتر استفاده می شود و به همین دلیل می توان از آن ها در انبارها، کارخانجات، و سایر صنایع استفاده کرد. از لیفتراک استکر برای جابجایی بار استفاده می شود. از هر لحاظ عملکرد و قابلیت بالایی دارند. در بسیاری از صنایع می توان از این لیفتراک ها استفاده کرد. از لیفتراک استکر در انبارداری استفاده می شود. از این دستگاه ها برای بالابردن بارهای سنگین و بزرگ، حمل بارهای مختلف نظیر پالت، جعبه، بسته‌های سنگین و … استفاده می‌ شود.
انواع لیفتراک
کارایی انواع لیفتراک
نتیجه گیری
انواع لیفتراک براساس نوع سوخت و برند و کارایی تقسیم بندی می شوند. تقسیم های متنوع نشان دهنده این است که هر ساله بر مشتریان این ماشین آلات صنعتی افزوده می شود. شما می توانید بعد از آگاهی نسبت به تقسیم بندی لیفتراک ها، نوع مناسب شرایط خود را شناسایی کرده و آن را با قیمت مناسب خریداری کنید.
 به ما در اینستاگرام heliliftruck بپیوندید.

8 دیدگاه برای “انواع لیفتراک

 1. صادق علوی گفته:

  ممنون از توضیحات خوبتون.
  من میخواستم در مورد انواع لیفتراک لانکینگ بیشتر بدونم.
  میشه بیشتر راهنمایی کنید.

 2. سعید موسوی گفته:

  سلام. در میان انواع لیفتراک های ذکر شده طبق برند، کدامیک جزء بهترین لیفتراک محسوب میشه؟

  • فاطمه قاسمی گفته:

   درود. هر کدام از برندهای لیفتراک خصوصیات و ویژگی های متفاوتی دارند اما در کل کیفیت و کارایی هر یک شبیه به هم هستند و ما از برند خاصی حمایت نمی کنیم.
   ولی مطابق با نظر مشتریان در مورد انواع لیفتراک، لیفتراک لانکینگ بازخورد مثبتی داشته است.
   برای اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاوران هلی لیفتراک به شماره 02188780480 در ارتباط باشید.

 3. سروش حمیدی گفته:

  سلام. در میان انواع لیفتراک بر اساس سوخت، لیفتراک دیزلی بهتره یا برقی؟
  ممنون میشم توضیحی در مورد تفاوت لیفتراک دیزلی و برقی بگید.

  • فاطمه قاسمی گفته:

   درود. به طور دقیق نمیتونیم بگیم لیفتراک دیزلی بهتره یا برقی. برای پاسخ به این سوال باید ابتدا کاربرد لیفتراک را مشخص کنید و اعلام کنید که در چه محیطی میخواهید از آن استفاده کنید.
   به طور کلی از لیفتراک های دیزلی در فضاهای باز استفاده میشود و محدودیت زمان ندارند و در هر ساعتی از شبانه روز می توانید از لیفتراک دیزلی استفاده کنید. همچنین سرعت و قدرت لیفتراک دیزلی از لیفتراک برقی بیشتر است.
   لیفتراک های برقی معمولا در فضاهای بسته مورد استفاده قرار می گیرد و باتوجه به این که از سوخت آن از باتری تامین می شود، برای استفاده محدودیت زمانی دارند. اگر باتری لیفتراک تمام شود باید لیفتراک را شارژ کنید و در زمان شارژ نمی توانید از آن استفاده کنید.
   برای اطلاعات بیشتر می توانید به بخش مقالات سایت مراجعه کنید تا از جزئیات هر لیفتراک مطلع شوید.

 4. علی گفته:

  برای خرید لیفتراک احتیاج دارم که از مشخصات لیفتراک مطلع شوم. لطفا مشخصات فنی لیفتراک را ارسال بفرمایید.

  • فاطمه قاسمی گفته:

   با انتخاب هر مدل از لیفتراک موردنظر می توانید از ویژگی های هر لیفتراک مطلع شوید. همچنین برای اطلاعات بیشتر میتونید با مشاوران ما به شماره (02188780480 ) در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *